Češi bodovali na SP v boulderingu

Češi bodovali na SP v boulderingu – Český horolezecký svaz – ČHS.

3. závod letošního světového poháru v boulderingu, který se konal 26. – 27. 4. v rakouském Kitzbühelu, přinesl úspěch našim reprezentantům. V mužské kvalifikaci se vynikajícím způsobem prezentoval Jan Chvála, který dokázal topovat všech 5 boulderů, postou

pil do semifinále ze 6. místa ve skupině a v přímém souboji tak vyřadil např. vicemistra světa a vítěze předchozího závodu SP v Millau Kiliana Fischubera. V semifinále se Chválovi už tolik nedařilo, ale přesto je výsledná 21. příčka v konkurenci téměř 70 nejlepších světových lezců velkým úspěchem a u třiadvacetiletého závodníka i příslibem do budoucna. Další český reprezentant Martin Stráník obsadil 41. pozici a do semifinále tak nepostoupil. Vítězem se stal Jakob Schubert z Rakouska, druhý byl Francouz GuillaumeGlairon Mondet a bronz si odvezl Rus Dmitrii Sharafutdinov.

Mezi ženami nastoupila ke svému prvnímu letošnímu závodu teprve sedmnáctiletá juniorka Karolína Nevělíková a vybojovala výborné 23. místo, když od postupu do finále ji dělily jen pokusy a daleko za ní skončila mj. i slovinská hvězda Maja Vidmar. Další česká reprezentantka v závodě Petra Růžičková obsadila na 45. příčku. Vítězkou mezi ženami se stala Rakušanka Anna Stöhr před Akiyo Noguchi z Japonska a Američankou Alex Puccio.

Leave a Reply