Dvojité vítězství v Melloblocco

Melloblocco peopleDvojité vítězství v Melloblocco – Český horolezecký svaz – ČHS.

Ve dnech od 30. dubna do 4. května 2015 se v italské Lombardii uskutečnil již 12. ročník největšího boulderingového klání v přírodním terénu, na skaláchMelloblocco 2015. Na akci přijelo kolem dvou a půl tisíce boulderistů.

Akce byla pro české boulderisty více než úspěšná – na prvním děleném místě stanul Adam Ondra a také Martin Stráník – gratulujeme.

Podrobné povídání o letošním Melloblocco si můžete přečíst v článku na www.horyinfo.cz

ČHS závody mládeže U14 odstartovaly v Olomouci

V neděli 15. března odstartovala letošní série závodů mládeže žákovských kategorií v lezení na obtížnost. Prvním závodem byl Flash Wall Cup v prostorách olomouckého Flash Wallu, který závody ČHS pořádal poprvé.

 

Cesty stavěla Silva Rajfová, šest kvalifikačních cest rozřadilo 99 závodníků a závodnic ve třech věkových kategoriích do finále.

 

O průběhu celého závodu si více přečtěte v článku pořadatele.

Vítězové:

U10 – Alexandr Duroň a Natálie Pařilová

U12 – Šimon Cibulka a Markéta Janošová

U14  – Ondřej Slezák a Tereza Cibulková

via ČHS závody mládeže U14 odstartovaly v Olomouci – Český horolezecký svaz – ČHS.

SP v lezení na obtížnost 2014 – Briancon

SP v lezení na obtížnost 2014 – Briancon – Český horolezecký svaz – ČHS.

O víkendu 19. – 20. 7. se ve francouzském Brianconu konal další závod Světového poháru v lezení na obtížnost. Českou republiku reprezentovala velmi mladá šestičlenná výprava – pouze dva závodníci, Adam Ondra a Tomáš Binter ml., ve svých 21 letech už nepatří do mládežnických kategorií, ostatní, tedy Martin Jech, Eliška Vlčková, Jana Vincourková a na vlastní náklady startující Veronika Scheuerová, se řadí mezi juniory a ještě mladší kategorii A. Ve srovnání s předcházejícím závodem SP v Chamonix se až na jedinou výjimku naši reprezentanti posunuli ve výsledkových listinách vzhůru, ani zde však nelze říci, že by jim štěstí zrovna přálo.

SP v lezení na obtížnost a na rychlost – Chamonix 2014

SP v lezení na obtížnost a na rychlost – Chamonix 2014 – Český horolezecký svaz – ČHS.

Ve dnech 10. – 12. 7. se ve francouzském Chamonix konal letošní první závod IFSC Světového poháru v lezení na obtížnost a rychlost na evropském kontinentě.

 Ve čtvrtek 10. 7. byly na programu kvalifikace mužů v lezení na obtížnost, kde se představilo 76 závodníků. Českou republiku reprezentovali tři lezci: Adam Ondra, Tomáš Binter ml. a věkem ještě junior Martin Jech. Obě kvalifikační cesty se lezly souběžně, obtížnost lehčí z nich označili stavěči jako 10+ UIAA, druhá měla být ještě o něco těžší a to nakonec znamenalo, že ani v jedné z cest nikdo nedosáhl topu.

 

Adam Ondra den před startem drasticky vyřešil problém s tréninkem ztvrdlou kůží na prstech rukou, která mu v předchozím závodě téměř znemožnila udržet obliny – nůžkami ji z prstů prostě odstříhal. 

 

 

 

AIR14 – největší letecká show v Evropě

AIR14 – největší letecká show v Evropě – Aktuality – Švýcarsko – ubytování, cestování, hory – Switzerland Tourism.

Rok 2014 je pro švýcarské letectvo ve znamení velkých oslav. Před 100 lety, 31. července, založily švýcarské ozbrojené síly své vlastní letectvo. Tento rok přináší ale i další výročí – 50 let letecké akrobatické skupiny Patrouille Suisse a 25 let letecké akrobatické skupiny PC-7 Team.

 

 

Pozvání na léto do zámku Mníšek pod Brdy na výstavu UNESCO

Pozvání na léto do zámku Mníšek pod Brdy na výstavu UNESCO – Aktuality – Švýcarsko – ubytování, cestování, hory – Switzerland Tourism.Pozvání na léto do zámku Mníšek pod Brdy na výstavu UNESCO

Výstava fotografií Poznej světové dědictví UNESCO (12. ročník) z autorského projektu RNDr. Mileny Blažkové, produkce MEDIA IN, která od dubna 2014 putuje po České republice, je k vidění od 1. července do 31. srpna 2014 na státním zámku Mníšek pod Brdy. V inspirativní kolekci představuje skvosty Tuniska, Švýcarska, rakouského Salcburku a řady zemí exotické Asie, včetně Číny a Indie. Výstava je volně přístupná z nádvoří zámku denně kromě pondělí od 10 do 16,30 hodin a o Hradozámecké noci ze 30. na 31. srpna, návštěvníkům jsou zdarma k dispozici informační brožury o místech a zemích

Helgoland a Düne: ráj v Severním moři, který Češi neznají – iDNES.cz

Z německých ostrovů Češi znají hlavně Rujanu. Na ostrůvky Helgoland a Düne v Severním moři, které jsou pod správou Německa, míří z našinců jen málokdo. V létě jsou vyhledávanou turistickou destinací, po zbytek roku sem míří hlavně nadšení fotografové a biologové. Kromě dvou druhů tuleňů je tady k vidění spousta zajímavých mořských ptáků. zdroj: idnes.cz

Helgoland a Düne: ráj v Severním moři, který Češi neznají