Nepál – Lobuche East – nová expedice

Vážení klienti

vypsali jsme pro Vás další expedici na zimu 2015, tentokrát do Nepálu

cílem je výstup na šestitisícový trekový kopec Lobuche East

je možné absolvovat jen trek do základního tábora Everestu

skupinovou letenku máme potvrzenou za 17 300 Kč

více ne www.pamir7000.cz/lobuche.html

Tým Pamir7000

via Nepál – Lobuche East – nová expedice – petr.cihelka@gmail.com – Gmail.

Himálaje ve fotografiích s Helenou Macenauerovou

Himálaje ve fotografiích s Helenou Macenauerovou | FotoŠkoda – digitální fotoaparáty, zrcadlovky a videokamery Canon, Nikon a další. Fotoslužby a servis Praha.

Nenechte si ujít poutavé vyprávění o Himálaji a treku okolo osmitisícovky Manaslu se zkušenou fotografkou Helenou Macenauerovou, která uskutečnila řadu fotografických expedic do exotických míst. Přednáška proběhne v Langhans kavárně Člověka v tísni vchod z oddělení bazaru Centra FotoŠkoda.

Thumba Party – Talung 2013

Thumba Party – Talung 2013 – Český horolezecký svaz – ČHS.

O tom, že se Zdeňkovi Hrubému a Márovi Holečkovi podařil prvovýstup severozápadním pilířem nepálského Talungu, jsme již psali. K úvodní stručné informaci, která byla současně pozvánkou na tiskovou konferenci, nyní přidáváme podrobný článek Máry Holečka s názvem Thumba Party, ve kterém vypráví nejen o samotném prvovýstupu, ale i o jeho prvním setkání s Talungem v roce 2004.

Článek Thumba Party

Horolezci zavražděni pod Nanga Parbat

Horolezci zavražděni pod Nanga Parbat – Český horolezecký svaz – ČHS.

V dosud poměrně bezpečné oblasti Gilgit – Baltistan v Pakistánu byli o tomto víkendu zavražděni horolezci, kteří nocovali v blízkosti základního tábora pod Nanga Parbat.

Mezi devíti zavražděnými horolezci z několika zemí jsou také dva Slováci – Peter Šperka a Anton Dobeš, kteří byli členy ukrajinsko– gruzínské expedice. K útoku se přihlásila pakistánská odnož Talibanu. Jedná se o teroristický čin, který je v oblasti horolezectví naprosto bezprecedentní, a nelze jej ničím ospravedlnit.

Český horolezecký svaz vyjadřuje upřímnou soustrast všem příbuzným zavražděných horolezců.

chs.cz

Nanga Parbat Wild Choice 2012

Nanga Parbat Wild Choice 2012 – Český horolezecký svaz – ČHS.

Loňská expedice Zdeňka Hrubého a Máry Holečka Nanga Parbat Wild Choice 2012, které se zúčastnili i čtyři mladší horolezci J. Domanský, P. Kořínek, R. Groh a M. Veselý, je sice již minulostí, ale přesto ji chceme připomenout.

Důvodem je pěkný článek jednoho z členů expedice, Jiřího Domanského, sestavený z jeho deníkových zápisů z expedice. Článek si můžete přečíst zde.

foto J. Domanskýfoto P. Kořínekfoto M. Veselý

zdroj: chs.cz

Vzpomínka na Dhaulagiri 1984

Namasté, pokud jste nestihli premiéru a nebudete ani na “Příhrazských slavnostech 2.6.” máte ještě šanci.  6.června v 19 hodin v www.yak-yeti.cz můžete film vidět při příležitosti setkání s Nawangem Sherpou, kterého se nám podařilo pozvat do Prahy. Kromě filmu bude mít Jirka Novák, dlouholetý předseda ČHS a vedoucí mnoha našich expedic (včetně té z roku 1984), prezentaci věnovanou nejúspěšnějším českým expedicím uplynulých 30-ti let.

 

Prvovýstup na Talung se podařil

Prvovýstup na Talung se podařil – Český horolezecký svaz – ČHS.

První část projektu Never Stop Exploring byla završena velkým úspěchem: Dvojici Marek Holeček a Zdeněk Hrubý se podařilo uskutečnit prvovýstup alpským stylem na vrchol Talungu (7.349 m); délka výstupu 2500 m, obtížnost M6+, WI6.

Talung - topo

Hned druhý den po plánovaném návratu do Prahy, tj. v pátek 31.5. 2013, se bude v Klubu cestovatelů konat tisková konference, na kterou Mára se Zdeňkem poslali následující pozvání:

Zdravím,

posíláme Vám pozdrav z Nepálu, z místa, které by se bez nadsázky dalo označit, jako horoucí řiť medvěda. Právě již čekáme na letadlo, jež nás posune přes  Kathmandu blíže k domovu. Ve stínu je 40 stupňů a i vzduch se líně tetelí. Snad jedině vychlazený Carlsberg padající do našich vyprahlých volátek, se dá označit přívlastkem civilizační vymoženost, jinak hotový středověk.

Ale k věci, naše první expedice Never Stop Exploring – Nepál, se dá již označit za exklusivně úspěšnou. Z českého horolezeckého úhlu se jedná o nejlepší výstup od pádu bolšána v Himálajích a to prosím bez toho, že bychom ztratili soudnost. Ze světového pohledu bude patřit mezi nejvýznamnější podniky ve velehorách letošního roku.


Tímto Vás zvu na tiskovku, která se bude konat 31.5. od 10 hodin v Klubu cestovatelů, Masarykovo náb. Povídání jak se vše odehrálo, včetně fotografického a filmového materiálu z expedice bude samo sebou k vidění a následně k dispozici.


Shrnuto a potrženo: Prvovýstup alpským stylem severozápadním pilířem na vrchol Talungu 7349m, za sedm dní lezení ve stěně a šest přetrpěných bivaků, ve dvou lidech bez další cizí podpory. Délka výstupu 2500m, obtížnost M6+,WI6. Oblast Kangchenjunga,  východní Himálaj – Nepál.
Těšíme se na Vaši účast a předem děkujeme za Váš čas

Cestovatelske novinky SRPEN

Mili cestovatele,

ozyvame se vam z Lomboku v Indonesii, kde jsme se vrhli v ramci projektu Kintari Foundation o.s. na rekonstruci chude skoly SD Ngolang:http://www.kolemsveta.cz/sd_ngolang.html
Loni se nam podarilo zrekonstrovat podlahy ve tridach, vyrobit nove skolni lavice a take vyhloubit 27 m studnu. Letos prace ve skole pokracuji vystavbou toalet a umyvaren, kvuli kterym se loni studna budovala. Deti se tak budou moci myt primo ve skole, kde je ucitele zacnou ucit zakladnim hygienickym navykum, ktere deti postradaji. Prave kvuli tomu zde kazde treti dite trpi vaznymi koznimi chorobami, ktere se velmi rychle siri. Umyvarny se jiz stavi, ale cena vystavby vcetne veze s nadrzi na vodu bohuzel presahuje obnos, ktery se v Kintari behem roku podarilo nasetrit. Nechceme vsak nechat stavbu rozestavenou. Proto vas timto prosime o RYCHLOU AKUTNI POMOC. A to nasledujici formou:

Do obchudku http://shop.kintari.org privezeme v rijnu nove zbozi, predevsim nove modely nadhernych sperku. Aby pomoc byla rychla a efektivni, tak prichazime s napadem KREDITU. Vy si predplatite sperky dopredu, napr. poslete na ucet Kintari 500,-Kc nebo 5000,-Kc… (zavisi na vas) a ziskate tim moznost prednostniho vyberu a osobniho nakupu zbozi v rijnu ihned po nasem prijezdu a to ve stejne hodnote vaseho kreditu. Teprve po vasem prednostnim vyberu a osobnim nakupu budeme zbozi davat na e-shop k dobirkovemu odberu. Prosim rozhodnete se o vysi vaseho kreditu – prispevku na stavbu umyvaren – co nejdrive a zaslete jej na ucet KINTARI FOUNDATION – 1051079008/2700. Na dostavbu umyvaren vcetne veze na vodu chybi 22.000,-Kc. Kredit je nutne zaslat do 20.8.2010. Do provedene platby vzdy uvedte vase jmeno, at si vas muzeme zaradit do seznamu zvanych hostu k prednostnimu podzimnimu nakupu. Za vasi pomoc vam za vsechny deti v Ngolangu a za Kintari foundation o.s. moc dekuji Jana Wolfova (roz. Vozabova), Karel Wolf, Helena Dankova a Michal Polak.

FOTO z Lomboku:
http://www.kolemsveta.cz/sd_ngolang.html
nebo
http://www.facebook.com/album.php?aid=76303&id=1431422665&l=bb05f584e7

===========

Rad bych take oznamil, ze na podzim se budou konat dva cestovatelske festivaly KOLEM SVETA. Prvni se odehraje v Brne ve dnech 8.-10. rijna a druhy se bude konat ve dnech 27.-28. listopadu 2010 v KD Ladvi v Praze. Mate-li zajem na festivalech prezentovat svou cestu za dobrodruzstvim, tak mi poslete svuj namet. V Praze se bude take konat soutez SLIDESHOW AWARDS, tak jiz muzete premyslet nad napadem a koncepci 3 minutoveho shotu. Pravidla zustavaji stejna jako minule. Viz

Zbytek krasneho leta Vam preje

karel.wolf@kolemsveta.cz