Prvovýstup na Talung se podařil

Prvovýstup na Talung se podařil – Český horolezecký svaz – ČHS.

První část projektu Never Stop Exploring byla završena velkým úspěchem: Dvojici Marek Holeček a Zdeněk Hrubý se podařilo uskutečnit prvovýstup alpským stylem na vrchol Talungu (7.349 m); délka výstupu 2500 m, obtížnost M6+, WI6.

Talung - topo

Hned druhý den po plánovaném návratu do Prahy, tj. v pátek 31.5. 2013, se bude v Klubu cestovatelů konat tisková konference, na kterou Mára se Zdeňkem poslali následující pozvání:

Zdravím,

posíláme Vám pozdrav z Nepálu, z místa, které by se bez nadsázky dalo označit, jako horoucí řiť medvěda. Právě již čekáme na letadlo, jež nás posune přes  Kathmandu blíže k domovu. Ve stínu je 40 stupňů a i vzduch se líně tetelí. Snad jedině vychlazený Carlsberg padající do našich vyprahlých volátek, se dá označit přívlastkem civilizační vymoženost, jinak hotový středověk.

Ale k věci, naše první expedice Never Stop Exploring – Nepál, se dá již označit za exklusivně úspěšnou. Z českého horolezeckého úhlu se jedná o nejlepší výstup od pádu bolšána v Himálajích a to prosím bez toho, že bychom ztratili soudnost. Ze světového pohledu bude patřit mezi nejvýznamnější podniky ve velehorách letošního roku.


Tímto Vás zvu na tiskovku, která se bude konat 31.5. od 10 hodin v Klubu cestovatelů, Masarykovo náb. Povídání jak se vše odehrálo, včetně fotografického a filmového materiálu z expedice bude samo sebou k vidění a následně k dispozici.


Shrnuto a potrženo: Prvovýstup alpským stylem severozápadním pilířem na vrchol Talungu 7349m, za sedm dní lezení ve stěně a šest přetrpěných bivaků, ve dvou lidech bez další cizí podpory. Délka výstupu 2500m, obtížnost M6+,WI6. Oblast Kangchenjunga,  východní Himálaj – Nepál.
Těšíme se na Vaši účast a předem děkujeme za Váš čas

Leave a Reply