Tendon Cup regionální pohár mládeže – Orlová 2013

Tendon Cup regionální pohár mládeže – Orlová 2013 – Český horolezecký svaz – ČHS.

Po dvou letech se do hornické Orlové vrátil Tendon Cup regionální pohár mládeže v lezení na obtížnost.

Hlavní šok nastal, když dlouhodobý stavěč cest Dominik Uher řekl, že když bude mít zkoušky na vysoké, tak stavět nebude. A tu pomohl dobrý kamarád z Jeseníka Jarda Jordan. Dva dny před závody se na hale Gymnázia v Orlové objevil Dominik s úsměvem na obličeji – zkoušky hotové, jdu vám pomoci. Dominik a Jarda utvořili dobrý tandem a trochu pomohl i Lumír. Nastal den D, to je 25.5.2013, závodníci přijížděli z celé Moravy, ale ukázali se i z Čech a na zkušenou přijeli i z Polska, oproti minulým závodům přibylo přibližně o 30 závodníků více.

Po přivítání závodníků ředitelem závodu zahájil závody ředitel Gymnázia v Orlové pan Mgr. Pavel Kubínek a hlavní rozhodčí ing. Lumír Návrat vysvětlil pravidla závodu. Předlezení cest provedla Eliška Adamovská z domácího horolezeckého klubu Gymnázia Orlová. Eliška závodí v Českém poháru mládeže na obtížnost a v současné době je na prvním místě v rankingu. Závodilo se jak o duši, a to ve čtyřech věkových kategoriích rozdělených také podle pohlaví na dívky a chlapce. Závodníci byli mohutně povzbuzovaní jak rodiči, spolulezci, tak i kamarády. Každá věková kategorie lezla dvě kvalifikační cesty a podle klíče daného pravidly postoupili do finále.

Závodu se zúčastnilo 114 závodníků, výherci jednotlivých kategorií jsou:

v kategorii E: Janošová Markéta a Skalický Matěj

v kategorii D: Hobzová Eliška a Kümmel Jakub

v kategorii C: Slezáková Lenka  a Burian Matěj

v kategorii B: Peichlová Anna a Černohous Zbyšek

Kompletní výsledky: dívkychlapci.

A teď to hlavní, bez koho by se závody nemohly konat: generální sponzor firma Lanex, Český horolezecký svaz, město Orlová, Gymnázium Orlová, Hudy sport Ostrava, Triop a Makak, kterým patří velké poděkovaní.

 

ředitel závodu Karel Návrat

Leave a Reply